Достапни линкови

Наџаф: Убиени над 300 милитанти кои планирале напади за време на празникот Ашура


Американските и ирачките сили убиле над триста милитанти кои планирале да извршат напади врз шиитските муслимани за време на верскиот празник Ашура. Претставници на ирачките власти соопштија дека ова се случило во близина на светиот град Наџаф и оти во борбите загинале двајца ирачки и двајца американски војници.
XS
SM
MD
LG