Достапни линкови

Багдад: Британскиот министер за одбрана Дес Браун во ненајавена посета на Багдад


Британскиот министер за одбрана Дес Браун доцна синоќа пристигна во ненајавена посета на Багдад. Предвидено е Браун да оствари средби со ирачкиот премиер Нури Ал Малиќи и претседателот Џалал Талибани. Британските трупи им предадоа на ирачките безбедносни сили два од четирите региони што ги контролираа на југот од Ирак.
XS
SM
MD
LG