Достапни линкови

Адис Абеба: Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун на самит на Африканската Унија


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун пристигна во главниот град на Етиопија Адис Абеба каде ќе учествува на самитот на Африканската Унија. Бан Ки Мун се очекува да разговара со суданскиот претседател Омар Ал Бешир за распоредување на сили на Обединетите Нации во суданскиот регион Дарфур.
XS
SM
MD
LG