Достапни линкови

Вашингтон: Министерот за одбрана Лазар Еленовски ќе присуствува на традиционалниот молитвен појадок


Министерот за одбрана Лазар Еленовски од денеска е во посета на Соединетите држави на покана на организаторите на традиционалниот Национален молитвен појадок, што се одржува секоја година во февруари во Вашингтон. Во текот на престојот предвидено e министерот Еленовски да се сретне со претставници на американскиот Конгрес, на Стејт Департментот и на Пентагон, како и со претставници на македонската дијаспора.
XS
SM
MD
LG