Достапни линкови

Кабул: Делегација на американскиот Конгрес се сретна со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Делегација на американскиот Конгрес, предводена од Ненси Пелоси новата претседателка на Претставничкиот дом од демократската партија, во Кабул оствари средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. На средбата, како што е соопштено, било разговарано за напорите за подршка на властите во Авганистан за обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG