Достапни линкови

Техеран: Инсталирани нови 3000 центрифуги за збогатување ураниум


Официјални лица на Иранската агенција за атомска енергија отфрлија дека инсталирале 3000 нови центрифуги за збогатување ураниум. Демантот следувува откако истото го соопшти официјално лице на парламенот. Во меѓувреме, тим од тројца инспектори на Меѓународната агенција за атомска енергија, денеска пристигна во Иран со цел да направи проверка на фабриките за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG