Достапни линкови

Техеран: Посета на рускиот министер за одбрана Игор Иванов


Рускиот министер за одбрана, Игор Иванов е во официјална посета на Техеран. Според најавите тој ќе се сретне со иранскиот државен врв. Претходно, министерот за надворешни работи на Иран, Манучер Мотаки изјави дека посетата треба да овозможи продолжување на преговорите околу меѓународниот спор за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG