Достапни линкови

Вашингтон: Буш ги отфрли критиките од Конгресот за испраќање дополнителни војници во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш го отфрли критиките од Конгресот во врска со неговиот план за испраќање дополнителни војници во Ирак. Буш изјави дека тој решава за потребниот број војници и оти некои конгресмени го критикувале неговиот план уште пред да го видат.
XS
SM
MD
LG