Достапни линкови

Техеран: Наредбата на Буш за отстранување ирански агенти од Ирак е терористички акт, оцени Иран


Иран денеска оцени дека е терористички акт наредбата на американскиот претседател Џорџ Буш за елеиминирање на иранските агенти во Ирак. Буш ги овласти американските сили во Ирак да ги превземат сите неоходни мерки против иранските агенти кои се закана за американските војници или воопшто за Ирак.
XS
SM
MD
LG