Достапни линкови

Конго: Посета на генералниот секретар на ОН


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун пристигна во посета на Конго, кој е една од најголемите мисии на Светската организација со околу 18 илјади мировници распоредени во таа земја. Бан Ки Мун најави дека Африка ќе биде приоритет во агендата на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG