Достапни линкови

Бејрут: Укинат полицискиот час по судирите меѓу шиитите и сунитите


Либанската армија го укина полицискиот час во Бејрут, но училиштата и факултетите се затворени, поради вчерашните судири меѓу шиитите и сунитите во кои загинаа четири лица. Насилствата избувнаа во Арапскиот универзитет меѓу сунитските студенти кои ја поддржуваат либанската влада и шиитските студенти кои се блиски со проиранскиот Хезболах.
XS
SM
MD
LG