Достапни линкови

Њујорк: Иран да ја укине забраната за инспекторите на Меѓународната агенција за атомска енергија


Меѓународната агенција за атомска енергија побара од иранската влада да ја укине забраната за влегување на триесет и осум инспектори на Агенцијата во Иран. Забраната уследи откако Советот за безбедност на Обединетите Нации воведе санкции против Техеран поради тоа што не го прекинува процесот за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG