Достапни линкови

Њу Делхи: Засилена безбедноста по повод прославата на денот на републиката


Илјадници полицајци денеска се распоредни по улиците на индискиот глаевн град Њу Делхи за да ги обезбедуваат прославите по повод денот на републиката. На свеченостите присуствува и рускиот претседател Владимир Путин кој од вчера престојува во официјална посета на Индија.
XS
SM
MD
LG