Достапни линкови

Давос: Ирак и Блискиот Исток тема на конференцијата во Давос


Политички и бизнис лидери од светот, на конференцијата во Давос, денеска расправаат за политички теми, меѓу кои за ситуацијата во Ирак и на Блискиот Исток. На маргините на Светскиот Економски Форум, предвидена е средба на палестинскиот претседател Махмуд Абас со изреалскиот министер за надворешни работи Ципи Ливни.
XS
SM
MD
LG