Достапни линкови

Вашингтон: Усвоена необврзувачка резолуција со која се отфрла планот на Џорџ Буш за Ирак


Комитетот за надворешни работи на американскиот Сенат усвои необврзувачка резолуција со која се отфрла планот на претседателот Џорџ Буш за испраќање дополнителни војници во Ирак. Во неа се повикува на постепено предавање на одговорноста за безбедноста на Ирак на ирачаните.
XS
SM
MD
LG