Достапни линкови

Њу Делхи: Посета на рускиот претседател Владимир Путин на Индија


Рускиот претседател Владимир Путин е во дво-дневна посета на Индија со намера да ги унапреди соработката во областа на цивилната нуклеарна програма и трговијата. Русија, историски, има блиска воена и политичка соработка со Индија. Во Њу Делхи е и рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов, кој изјави дека со Индија заеднички ќе работат врз новиот руски воен авион.
XS
SM
MD
LG