Достапни линкови

Бадгад: Најмалу 4 лица загинаа при експлозија на бомба


Најмалку 4 лица загинале, а 20-тина се повредени во денешната експлозија на бомба во Багдад, каде што неделава имаше и жестоки престрелки. Ирачки претставници изјавија дека американските и ирачките сили убиле 30-мина бунтовници, а уште толку уапсиле.
XS
SM
MD
LG