Достапни линкови

Москва: Силни критики за американскиот план за распоредување ракетни системи во Чешка и Полска


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска остро го критикуваше американскиот план за распоредување рекетни системи во Чешка и Полска. Москва, рече Иванов, не му верува на Вашингтон дека системите се против заканите од Иран и Северна Кореја, бидејки тие немаат системи со кои можат да ја достигнат Европа.
XS
SM
MD
LG