Достапни линкови

Либан: Прекин на уличните блокади на опозицијата


Либанската опозиција ги прекина уличните блокади по протестот одржан во целата земја предводен од просириското движење Хезболах. Во протестите против прозападната влада на Фуад Синиора во Триполи во судирот со полицијата беа убиен три лица а над 130 беа ранети.
XS
SM
MD
LG