Достапни линкови

Токио: Буш згрешил што го нападнал Ирак


Јапонскиот минсиетр за одбрана Фумио Кујума денеска изјави дека американскиот претседател Џорџ Буш згрешил што го нападнал Ирак. Кујума рече и дека Токио треба внимателно да разгледа дали да ја обнови логистиката за Ирак. Во меѓувреме,политичарите на ирачките сунити и шиити изјавија дека не виделе ништо ново во обраќањето на Буш во Конгресот.
XS
SM
MD
LG