Достапни линкови

Хост: 20 загинати цивили во самубиствен напад


Во денешниот самоубиствен напад пред базата на НАТО во авганистанскиот град Хост загинале десетина цивили, додека петнаесетина биле ранети. Жртвите чекале да влезат во базата каде што работеле.
XS
SM
MD
LG