Достапни линкови

Бејрут: Блокирани приодите на либанскиот главен град


Илјадници демонстранти ги блокираа приодите на либанскиот главен град Бејрут како дел од генералниот штрајк против кабинетот на премиерот Фуад Синиора. Агенциите јавуваат дека вооружени луѓе отвориле оган врз демонстрантите при што петмина од нив биле ранети. Штрајкот го организира шиитското движење Хезболах.
XS
SM
MD
LG