Достапни линкови

Багдад: Уапсени над 600 припадници на формацијата на Моктада ал Садр


Ирачките и меѓународните сили за безбедност уапсиле над шестотини припадници на воената формација поврзана со радикалниот шиитски лидер Моктада ал садр. Во денешното соопштение на американската војска се наведува дека меѓу уапсените имало и дваестина високи претставници на таа паравоена формација на шиитските бунтовници.
XS
SM
MD
LG