Достапни линкови

Техеран: Иран сеуште соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија


Иранската влада денеска соопшти дека се уште соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија. Ден откако официјален Техеран им го забрани влезот на триесет и осум странски инспектори, претставник на владата изјави дека Иран немала никакви проблеми во врските со Агенцијата.
XS
SM
MD
LG