Достапни линкови

Багдад: Над 60 загинати во две симултани експлозии на бомби во трговски центри


Во две, речиси симултани експлозии на бомби во трговскиот дел на Багдад, претежно населен со шиити, загинале над 60 луѓе, а 110 биле повредени. По експлозиите имало и спорадични престрелки. Инаку, за време на изминатиот викенд, во серија напади на бунтовниците, загинаа 24-ца американски војници.
XS
SM
MD
LG