Достапни линкови

Ерусалим: Посета на Хавиер Солана


Шефот за надворешна политика на Европската Унија, Хавиер Солана, оцени дека постои политичка волја за обновување на преговорите меѓу палестинците и израелците. Солана вчера во Ерусалим разговараше со израелскиот премиер Ехуд Олмерт.
XS
SM
MD
LG