Достапни линкови

Сочи: Средба Путин - Меркел


Рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе разговараат околу прашањата за енергетската безбедност и новиот договор за партнерство и соработка на Европската Унија со Русија.Како што е најавено една од главните теми на разговорите во црноморското летувалиште Сочи ќе биде Косово. Меѓудругото Путин и Меркел ќе ги сумираат резултатите од соработката меѓу Русија и Германија во 2006 година, а ќе разменат и мислења за актуелните аспекти на меѓународните и билатералните односи.
XS
SM
MD
LG