Достапни линкови

Анкара: Турски тинејџер го признал убиството на Огун Самаст


17 годишниот тинејџер Огун Самаст кој синоќа беше уапсен од турската полиција под сомневање дека е убиец на турскиот новинар со ерменска националност Хранк Динк, утринава го признал убиството. Како што јавуваат агенциите, Самаст го пријавил неговиот татко, откако претходно ја видел објавената снимка од местото на убиството, на која бил прикажан осомничениот како бега.
XS
SM
MD
LG