Достапни линкови

Филипини: Лидерот на групата Абу Сајаф е мртов


Филипинските власти соопштија дека тестот на Де Ен Ка потврди дека лидерот на Абу Сајаф групата поврзана со Ал Каеда е мртов. Телото на Кадафи Џанџалани е пронајдено на островото Џоло а се верува дека загинал во судир со филипнските сили. Џанџалани беше на американската листа на најбараните терористи.
XS
SM
MD
LG