Достапни линкови

Сеул: Јужно корејските ветеринарни служби се готват да уништат 400 илјади живина


Јужно корејските ветеринарни служби пак се готват да уништат 400 илјади живина по новата појава на птичјиот грип. Се очекува потврда дали станува збор за вирусот Ха Пет Ен 1. Во Каиро пак е потврдена смрта на уште една жена од птичјиот грип, јави Мена. Во Египет досега умреа 11 лица што е најголем број на умрени луѓе надвор од Азија.
XS
SM
MD
LG