Достапни линкови

Авганистан: Пет војници ранети во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба во јужен Авганистан беа ранети 5 војници на НАТО, изјави портпаролот Дејвид Марч доадвајки дека врз конвојот на силите на ИСАФ бил отворен оган од талибански напаѓачи. Нападот се случил во провинцијата Орузган.
XS
SM
MD
LG