Достапни линкови

Ерусалим: Израел префрлил 100 милиони долари во канцеларијата на Абас за хуманитарни програми


Израел префрлил 100 милиони долари директно на канцеларијата на палестинскиот претседател Махмуд Абас, наменети за хуманитарни проекти. Израелските власти ги собираат таксите и царините и за палестинските територии, но престана да им ги префрла парите на палестинските власти, откако контролата врз владата ја превзеде Хамас.
XS
SM
MD
LG