Достапни линкови

Москва: Компанијата Ренова Строи груп најавува изградба на ланец од 50 хотели во Русија


Руската компанија Ренова Строи груп ќе изгради најголем ланец околу 50 хотели со три звезди во Русија - инвестиција вредна милијарда долари. Изградбата на 5 до 7 хотели ќе стартува годинава. Ренова е основана од рускиот милијардер – бизнисмен Виктор Векселберг.
XS
SM
MD
LG