Достапни линкови

Данкирк: Франуцската полиција откри 356 килограми хероин


Француската погранична полиција во пристаништето Данкирк открила шверц на 356 килограми кафеав хероин со улична пазарна вредност од 10 милиони евра. Хероинот од Турција со камион се транспортирал до Велика Британија. Станува збор за втора по големина откриена пратка на дрога во Франција.
XS
SM
MD
LG