Достапни линкови

Багдад: Најмалку 17 загинати во повеќе напади


Пет автомобили бомби експлодираа денеска во Багдад од кои три речиси симултано на пазарот во Багдадската област Дора. На пазарот загинаа најмалку 10 лица, а 30 беа ранети. За други 7 загинати загинати се јавува во комерцијалната улица во центарот на Багдад и квартот Хамсара.
XS
SM
MD
LG