Достапни линкови

Бајконур: Лансирано летало во Меѓународната Вселенска Станица


Русија денеска лансираше не именувано летало со вода, гориво, свежо овошје и други наминици за Меѓународната Вселенска Станица. Леталото лансирано од Бајконур – Казахстан ке стигне на станицата во сабота а носи и лични прати за руско - американскиот екипаж.
XS
SM
MD
LG