Достапни линкови

Калифорнија: Снег во Лос Анџелес и во Малибу прв пат во последниве 20 години


Повторно за времето. Снег паднал во западен Лос Анџелес и во Малибу на Пацификот, првпат во последниве 20 години. Невообичаено студеното време во јужна Калифорнија во последните неколку ноќи предизвикало штета од околу милијарда долари на родот на попртокали, јагоди и авокадо.
XS
SM
MD
LG