Достапни линкови

Берлин: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, по завршувањето на блискоисточната турнеја денеска во Берлин ќе се сретне со германскиот канцелар Ангела Меркел. Потоа Рајс патува за Лондон, на средба со британскиот премиер Тони Блер.
XS
SM
MD
LG