Достапни линкови

Вашингтон: Сенаторот Барак Обама, можен прв црн претседател на Соединетите држави?


Американскиот сенатор Барак Обама, растечка звезда на опозиционите демократи го превзеде првиот чекор во обидот да стане прв црн претседател на Соединетите Држави. Обама објави дека креирал Комитет за собирање пари за претседателската кампања. Формалната одлука дали ќе влезе во номинацијата на Демократите за претседател ќе ја донесе на 10 фебруари.
XS
SM
MD
LG