Достапни линкови

Атина: Продолжуваат протестите поради измените на статусот на државните универзитети


Студенти, ученици и професори денеска повторно ќе излезат на улиците во Грција на протести поради измените на членот 16 за укинување на државниот монопол врз универзитетите во земјата. Протестите се со цел да не се менуваат законите за создавање приватни Универзитети.
XS
SM
MD
LG