Достапни линкови

Филипини: Убиен еден од петте водечки лидери на групата Абу Сајаф


Филипинската армија денеска соопшти дека го убила Абу Сулаиман еден од врвните пет лидери на Абу Сајаф група, која со Џама Исламија се бори за Азиска Исламска држава. Тој беше баран од Соединетите држави како мозок на бомбардирањето на патничкиот брод во Манила во 2004 и врските со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG