Достапни линкови

Багдад: Најмалку 15 загинати во бомбашки напад


Најмалку 15 луѓе загинале, вклучувајки и двајца полицајци, при денешниот бомбашки напад во центарот на Багдад. Вчера во серија инциденти, главно во околината на Багдад, загинаа најмалку 55 луѓе, соопшти ирачката полиција, а биле пронејдени уште уште 30 тела со знаци на торура. Обединетите Нации денеска соопштија дека во 2006-та во Ирак загинале над 34 илјади цивили.
XS
SM
MD
LG