Достапни линкови

Техеран: Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во посета на латино-американските земји


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад во рамките на латино американската турнеа во потрага по нови пријатели денеска во Еквадор ќе присуствува на инаугурацијата на левичарскиот претседател Рафаел Кореа. Ахмадинеџад во Еквадор пристигна од Никарагва каде што се состана со неодамна избраниот претседател Даниел Ортега.
XS
SM
MD
LG