Достапни линкови

Мелбурн: Судири меѓу хрватските и српските навивачи


Тепачката меѓу хрватските и српските навивачи го одбележа првиот ден од „Аустралиан Опен турнирот“ во тенис. Полицијата во Мелбурн истера околу 150 фанови, млади луѓе кои користеле и знамиња како орудие.
XS
SM
MD
LG