Достапни линкови

Техеран: Иран ќе продолжи со збогатување на ураниумот


Иран соопшти дека ќе продолжи со збогатувањето ураниум во фабриката Натанц, како одговор на резолуцијата на ОН. Резолуцијата беше усвоена во декември. Со неа се воведени 23 санкции за Иран, поради нивното континуирано одбивање да престанат со збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG