Достапни линкови

Тексас: Силно невреме го погоди централниот дел на САД


Силно невреме го погоди централниот дел на Соединетите држави. Силен дожд и снег го зафати подрачјето од Тексас до Илиноис. Како што пренесуваат агенциите, најмалку седум лица загинале од силното невреме. На меќународниот аеродром во Далас, откажани се преку 300 летови.
XS
SM
MD
LG