Достапни линкови

Камбонини: Сомалиските владини сили ја презеле контролата на уште едно крајбрежно место


Сомалиските владини сили, поддржани од етиопски војници, како што е соопштено во главниот град Могадишу, ја презеле контролата врз крајбрежното место Камбони на границата со Кенија. Станува збор за последното упориште на исламистите во Сомалија. Сепак, владата најавува дека ќе ги продолжи акциите против муслиманските терористи.
XS
SM
MD
LG