Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот војник Вилијам Хунсакер осуден на 18 години затвор за нападите во Самара


Американскиот војник Вилијам Хунсакер е осуден на 18 години затвор за убиство на тројца ирачки затвореници. Тој е еден од четворицата обвинети во врска со убиствата кои се случија по нападите врз база на Ал Каеда на 9 Мај 2006 во близина на Самара.
XS
SM
MD
LG