Достапни линкови

Вашингтон: Критики на планот за Ирак на американскиот претседател Џорџ Буш


Конгресмени од двете партии Демократската и Републиканската го критикуваа планот на американскиот претседател Џорџ Буш за испраќање дополнителни 20 илјади војници во Ирак. Сенаторот Чак Хеигел од Бушовата Републиканска партија рече дека претседателот вегува во опасен ризик да направи најопасна надворешно политичка грешка од американската вмешаност во Виетнам. За демократскиот сенатор Џозеф Бајден планот на Буш не е решение туку е трагична грешка.
XS
SM
MD
LG