Достапни линкови

Тирана: Посета на министерот за надворешни работи Антонио Милошоски


Евро-атланските аспирации, состојбите во регионот и билатералните односи се темите на разговорите кои во Тирана денеска со албанскиот државен врв ги има шафот на македонската дипломатија Антонио Милошоски. Тој ќе се состане и со преставници на здруженијата на припадниците на македонското малцинство во Албанија.
XS
SM
MD
LG